Переваги тротуарної плитки

З давніх часів люди вимощували дороги каменем. З часом на зміну класичній бруківці прийшла тротуарна плитка. Тротуарна плитка призначена для покриття тротуарів, пішохідних і садово-паркових доріжок, пішохідних площ, дачних участків. Різноманітність тротуарної плитки за необхідності доповнюється поребриками, бордюрами та водостоками. Тротуарна плитка має незаперечні переваги перед іншими матеріалами, серед яких:


Естетичні якості тротуарної плитки (бруківки).

Кольорова гамма тротуарної плитки різноманітна, а якість пігментів, які використовуються для її виробництва, забезпечує збереження насиченості кольорів. Тротуарна плитка (бруківка) органічно доповнить дизайн будь-якого об'єкта. Використовуючи кольорові комбінації і різноманітні варіанти мощення тротуарної плитки (бруківки) можна здійснити всі свої ідеї з благоустрою присадибної территорії, виконати складні багатоколірні узори чи виложити тротуарну плитку як "килим".

Можна виконати розмітку площадки, яка не буде змиватися (наприклад, в місцях парковки автомашин чи на автозаправках), при цьому не потрібно використовувати фарбу. Об'єкт набуває нестандартного, індивідуального, привабливого вигляду.

Наша тротуарна плитка - це не сірість, яку Ви звикли бачити на тротуарах. Це високоякісний, екологічно чистий і привабливий дорожній матеріал із багатою кольоровою гаммою, різноманітністю форм, фактур, що дозволить Вам втілити будь-які архітектурно-дизайнерські задуми, створити гармонійний ансамбль з усіма об'єктами на ділянці.


Економічність тротуарної плитки (бруківки).

Тротуарна плитка - дуже технологічний матеріал, адже її мощення можна здійснювати вручну чи за допомогою плитковкладальних машин. Обслуговування і догляд тротуарного покриття вимагає мінімальних затрат. За необхідності плитку можна частково чи повністю демонтувати ( наприклад, для ремонта підземних коммунікацій ), а згодом вмостити знову. Строк служби якісно вкладеної тротуарної плитки складає 30 років. (оскільки морозостійкість бруківки складає 200 циклів). Завдяки пористій структурі вода проходить крізь плитку в дренажно-гравієву основу, в той час як поверхня плитки залишається сухою і не руйнується. Тротуарна плитка має низьку здатність до зтирання і є стійкою до дії лугів і хімічних речовин.

Комфорт від використання тротуарної плитки (бруківки).

На поверхні, вимощеній тротуарною плиткою, після дощу не виникають калюжі, оскільки вода просочується у заповнені піском шви між тротуарною плиткою. Взимку Вас не турбуватиме ожеледь, а влітку на Вашій тротуарній плитці ніколи не з'являться застої води.

Екологічність тротуарної плитки (бруківки).

Традиційне асфальтне покриття при нагріванні понад 250 С розм'якшується і виділяє в атмосферу канцерогенні токсичні смоли. Тротуарна плитка при звичайному кліматичному нагріванні не розм'якшується і зберігає свої конструктивні властивості, забезпечуючи стабільну міцність. Тротуарна плитка не виділяє, на відміну від асфальту, летючих шкідливих речовин. На відміну від асфальту, тротуарне плитка є екологічно бездоганним покриттям, що не порушує природню необхідність зелених насаджень у газо- і водообміні. У гарячі літні дні температура поверхні бетонної тротуарної плитки (бруківки) значно нижча в порівнянні із температурою асфальтового покриття.

Довговічність тротуарної плитки (бруківки).

Якісно укладена тротуарна плитка (бруківка) служить не менше 25 років. Морозостійкість тротуарної плитки — більше 150 циклів. Це робить її ідеальним покриттям в умовах морозних зим. Тротуарна плитка має низьку здатність до стирання і високу міцність (витримує навантаження до 600 кг/см2, яке можна порівняти з вагою вантажної машини).

Універсальність тротуарної плитки (бруківки).

Асортимент форм і конструкцій тротуарної плитки (бруківки) дає змогу використовувати її на різноманітних ділянках практично будь-якого призначення, а існуючі способи виробництва тротуарної плитки нічим не обмежують творчі задуми конструкторів і проектувальників.

Простота обслуговування тротуарної плитки (бруківки).

Догляд за покриттям із тротуарної плитки (бруківки) потребує мінімальних зусиль: порівняйте, наприклад, наскільки простіше відновити пошкоджену ділянку, замінивши кілька плиток, ніж ремонтувати бетонне чи навіть асфальтове полотно. До того ж добре підібрана тротуарна плитка практично не відрізняється від старої.