Критерії вибору тротуарної плитки

Естетичні якості тротуарної плитки (бруківки). Колір і форма тротуарної плитки (бруківки) мають відповідати оздобленню фасадів навколишніх будівель та елементам ландшафту.

Ціна тротуарної плитки (бруківки). Дешева тротуарна плитка (бруківка) не може бути якісною (якщо, звичайно, вона не крадена). З іншого боку, тротуарна плитка, виготовлена із сировини високої якості, на сучасному устаткуванні, не може коштувати дешево.

Фізико-механічні властивості тротуарної плитки (бруківки). Серед усіх критеріїв цей, без сумніву, найважливіший. Ваш вибір має базуватися на призначенні тротуарної плитки (бруківки) та навантаженні, яке дана тротуарна плитка повинна витримувати.


Залежність товщини тротуарної плитки (бруківки) від її призначення:

Товщина тротуарної плитки (бруківки), мм Призначення тротуарної плитки (бруківки)
40-60 Пішохідні доріжки, тротуари
80 Майдани, стоянки транспорту, дороги з неінтенсивним рухом

Виробництво тротуарної плитки (бруківки).

Бетонна тротуарна плитка (або, як її ще називають, ФЕМ - фігурний елемент мощення) виготовляється переважно за двома технологіями: методом напівсухого вібропресування і метом вібролиття. Обидві ці технології однаковою мірою мають «право на життя». Завдяки щільному укладанню бетонної суміші із застосуванням механічного впливу (вібрації або вібропресування) і малому вмістові води в початковому складі бетону здійснюється сучасне і надійне укладання тротуарів.

Корисні поради:

  • 1. Точно розрахуйте площу мощення, оскільки докуповувати таку саму тротуарну плитку (бруківку) надзвичайно складно (навіть у того ж виробника тротуарна плитка різних партій відрізняється відтінком).
  • 2. Витрати тротуарної плитки обумовлені не лише площею мощення, але й схемою укладання. При укладанні тротуарної плитки по діагоналі або по кругу витрати є більшими через підрізання.
  • 3. Купуйте тротуарну плитку (бруківку) із запасом приблизно 7-10 %.

Враховуючи застосування ФЕМів, можлива короткотермінова експлуатація тротуарної плитки (бруківки) завтовшки 60 мм легковим автотранспортом. Тротуарна плитка (бруківка) завтовшки 80 мм допускає короткотермінову експлуатацію колісним автотранспортом із навантаженням на вісь не більше 12 т.

Експлуатація тротуарної плитки (бруківки) важким колісним транспортом (навантаження на вісь більше 12 т) і гусеничним транспортом не допускається. Тротуарну плитку (бруківку) слід оберігати від забруднення (будівельними розчинами, нафтобітумними, лакофарбовими й іншими матеріалами), а також постійно очищати від снігу. Очищення тротуарної плитки необхідно здійснювати м'якими щітками, струменями води, промисловими пилососами. У разі застосування для очищення тротуарної плитки хімічних засобів завод-виробник бруківки відповідальності за погіршення її якісних показників (корозія бетону, зміна кольору) не несе.

Застосування сталевих щіток, шкребків, особливо для фактурних і кольорових покриттів, не допускається. Незважаючи на те, що тротуарна плитка (бруківка) є стійкою до солей, нанесених для відтавання льоду, головним методом догляду за нею має бути його систематичне очищення від снігу механічним способом.